Вплив індонезійського гамелану на творчість європейських і американських композиторів XX ст.
PDF (Русский)

Ключові слова

мінімалізм, Колін Макфі, Лу Харрісон, Філіп Гласс, гамелан, Індонезія, Індія

Як цитувати

Antipova, V. (2017). Вплив індонезійського гамелану на творчість європейських і американських композиторів XX ст. Київське музикознавство, (56), 52-59. Retrieved із https://kyivmusicology.com/index.php/journal/article/view/39

Анотація

Статтю присвячено впливу музичних культур країн Сходу на творчість європейських і американських композиторів XX століття. Представлена інформація про домінування сакральної складової музичного мистецтва Індонезії. Наголошено на особливому психоемоційному впливі, який здійснює музика гамелану, що концептуально перегукується з характером і завданнями медитативних композицій другої половини XX століття. Також розглядається вплив естетики гамелан-музикування на творчість американських композиторів-мінімалістів. Особливу увагу приділено характеристиці діяльності Коліна Макфі, канадського композитора і музикознавця, котрий вніс суттєвий внесок у вивчення індонезійської культури.

PDF (Русский)

Посилання

1 Двужильная И.Ф. Американский музыкальный минимализм. Минск: А. Н. Вараксин, 2010. 284 с.
2. Дебюсси К. Статьи, рецензии, беседы/Пер. с фр. и коммент. А. Бушена, ред. и вступ. ст. Ю. Кремлёва. М.-Л.: Музыка, 1964. 278 с.
3. McPhee Colin. A House in Bali. New York: The Asia Press with The John Day, Company (Reprint), 1980. 234 р.
4. Sumarsam. Introduction to Javanese Gamelan. Middletown, 1998. 28 р.